Historické skvosty na kolesách
Autor
V sobotu 26. apríla sa fanúšikovia historických automobilov a motocyklov môžu tešiť v Holíči aj na 4. ročník Oldtimer rallye 45. Podujatie pripravil Klub historických vozidiel Holíč v spolupráci s mestami Holíč a Skalica.
Na Oldtimer rallye 45 sa predstavia vozidlá vyrobené do roku 1945. Podujatie odštartuje už o 7. h na nádvorí Holíčskeho zámku registráciou účastníkov. Po krátkej rozprave o 9. h sa vozidlá vydajú na trasu vedúcu cez Trnovec, Popudiny, Močidľany, Dubovce, Radošovce a Mokrý Háj až do Skalice. Na Námestí slobody budú historické vozidlá vystavené od 10.15 h do 11.15 h. Pripravený je aj sprievodný kultúrny program.
Popoludní účastníci podujatia navštívia vinárstva vo Vrádišti. Odtiaľ sa vozidlá vrátia späť do Holíča, kde budú vystavené na nádvorí zámku. O 16.00 vyhlásia organizátori výsledky a odovzdajú ceny oceneným účastníkom rallye. Tie budú udelené vo viacerých kategóriách. Okrem cien primátorky mesta Skalice a primátora mesta Holíč bude udelená Cena elegancie pre automobily a motocykle, ocenený bude aj najstarší automobil a motocykel.
