Connect with us

Silvestrovské stretnutie v útulni pod Uchánkom

Spravodajstvo

Silvestrovské stretnutie v útulni pod Uchánkom

Silvestrovské stretnutie v útulni pod Uchánkom

Premýšľate, ako si spríjemníte posledný deň v roku? Čo tak vymeniť papučovú kultúru za trochu pohybu na čerstvom vzduchu?

Klub slovenských turistov (KST) v Sobotišti aj tento rok organizuje Silvestrovské stretnutie v útulni pod Uchánkom. Dvanásty ročník obľúbeného podujatia sa uskutoční v sobotu 31. decembra o 14. hodine a tešiť sa môžete nielen na príjemnú prechádzku v peknej krajine nad obcou Sobotište, ale aj na stretnutie s priateľmi.

Pôvodnú zrubovú chatku pre turistov postavili v lokalite pod Uchánkom občania obce, a to za podpory Konta Orange, Roľníckeho družstva S. Jurkoviča v Sobotišti, obecných úradov Sobotište a Podbranč a mnohých ďalších združení a podnikateľských subjektov. Vo februári 2015 však chatka rukou neznámeho podpaľača zhorela do tla. So smutným osudom útulne sa, našťastie, sobotišťskí turisti nehodlali zmieriť a vyhlásili verejnú zbierku, v rámci ktorej sa podarilo získať vyše 2200 eur.  Financie poslúžili na obnovu turistickej chatky, ktorú slávnostne otvorili práve vlani na Silvestra.

 

 

Čítajte ďalej
Tiež sa Vám môže páčiť…

Viac v téme Spravodajstvo

To Top