Connect with us

Na skle maľované s Jankom Slezákom

Kultúra

Na skle maľované s Jankom Slezákom

Na skle maľované s Jankom Slezákom

„Bol september 1993, keď v Stonožke ktosi zakopal na dvere. Vo dverách sa objavili dve blonďavé štice a jedna z nich sa vážnym hlasom ozvala: „Dobrý deň, teta, kde sa to prihlasuje na tú gitaru?“ Týmito slovami pracovníčka senického CVČ Danka Kopecká opísala svoje prvé stretnutie s vtedy malým chlapcom, dnes známym muzikálovým hercom, spevákom a pedagógom Jánom Slezákom. Malou spomienkou zároveň v piatok 2. decembra otvorila tretie podujatie cyklu Osobnosti Senice, venované práve Jankovi Slezákovi.  

Stretnutie s úspešným senickým rodákom sa uskutočnilo v komornej atmosfére DAVu a dostalo priliehavý názov – Na skle (v DAVe) maľované s Jankom Slezákom. Muzikálu Na skle maľované mladý umelec venoval úvodnú časť svojho rozprávania, veď práve vďaka postave Jánošíka sa stal známym na celom Slovensku. Počas večera však zaznelo aj veľa ďalších zaujímavých historiek, či už zo skúšok, predstavení, alebo z pedagogickej praxe, ktorej sa J. Slezák venuje na Konzervatóriu v Bratislave. Janko však neviedol len monológ. Účastníci podujatia ho zasypali zvedavými otázkami, aby sa napríklad dozvedeli, prečo sa rozhodol študovať herectvo, prečo nezobral účinkovanie v šou Tvoja tvár znie povedome, či ako vychádza so svojimi študentmi. Rozprávanie bolo pretkané spevom, v ktorom nemohla chýbať ani obľúbená pesnička Lipová lyžka. Janka na gitare sprevádzali brat Maroš a kamarát Marián Dimmel. Záver milého stretnutia patril autogramiáde a fotografovaniu, počas ktorého ešte viacerí návštevníci využili príležitosť s Jankom sa porozprávať či zaželať mu veľa šťastia a ďalších úspechov v živote.

Letný typ, ktorý miluje Vianoce

Týždenníku Záhorák úspešný muzikálový herec a spevák prezradil, že sa už veľmi teší na blížiace sa Vianoce. „Som skôr letný typ, vždy čakám na to, kedy začne byť teplo, pretože veľmi nerád chodím naobliekaný. Vianoce mám však rád, a tie sa pre mňa začínajú presne úderom polnoci z 23. na 24. decembra. Dovtedy môžete chcieť odo mňa čokoľvek, no v momente, ako príde 24. december, nie som ochotný robiť nič. Mám pripravený harmonogram rozprávok, ktoré si chcem v televízii pozrieť, a už len oddychujem a jem. A pomáham mame, ak treba niečo pokrájať či pomiešať,“ priznal s úsmevom. Konzumácia vianočných dobrôt nám akosi nešla dohromady s Jankovou vyšportovanou postavou, tak sme si neodpustili otázku, čo mu zo štedrovečerných dobrôt chutí najviac. „Nie som človek, ktorý by sa počas Vianoc nejako obmedzoval, no na druhej strane som zástancom teórie, že treba počúvať svoje telo. Znamená to, že jem v podstate všetko, na čo mám chuť, ale zbytočne do svojho jedálnička nezaraďujem vyprážané, mastné, a v podstate ani mäso. Snažím sa udržiavať v kondícii a som na 90 percent vegetarián – ak siahnem po mäse, tak len zo zvierat, ktoré si sami dochováme,“ prezradil úprimne. Pravidlo „všetko s mierou“ sa Jankovi očividne vypláca, je vo forme a už teraz sa teší na výzvy, ktoré mu prinesie rok 2017. „Na Novej scéne pripravujem operetu Veselá vdova, v Ostrave budem skúšať v úžasnom divadle s veľkým orchestrom jednu z hlavných postáv vo svetovom muzikáli Rebecca a Janko Ďurovčík chystá novú muzikálovú drámu Rasputin, v ktorej by som mal tiež účinkovať. Dostal som ponuku na hlavnú úlohu aj do Prahy, čo ešte zvažujem, a chystajú sa aj ďalšie veci, ktoré ešte nechcem konkretizovať. Nechávam všetkému voľný priebeh, netlačím na pílu, a verím, že ono si ma to vypýta samo,“ dodal Janko Slezák.

slezak1

-mk-

Čítajte ďalej
Tiež sa Vám môže páčiť…

Viac v téme Kultúra

To Top