Connect with us

Vlaky RegioJet spojili Kúty s Brnom a Prahou

Spravodajstvo

Vlaky RegioJet spojili Kúty s Brnom a Prahou

Vlaky RegioJet spojili Kúty s Brnom a Prahou

Najväčší súkromný železničný dopravca v strednej Európe RegioJet spustil v nedeľu 11. decembra prevádzku vlakov na novej železničnej linke Bratislava – Kúty – Břeclav – Brno – Pardubice – Praha. Žlté expresy budú spájať Kúty s Břeclavou, Brnom, Pardubicami a Prahou dvakrát denne v každom smere, pričom vnútroštátna preprava medzi Kútmi a Bratislavou nebude možná.

Lístky v RegioJete medzi Kútmi a Prahou stoja 13 eur, medzi Kútmi a Brnom iba 4,10 €, a to v každom spoji počas týždňa. Cena lístka v sebe zahŕňa aj palubný servis ako kávu a ďalšie nápoje zadarmo. Cestujúci si lístky môžu zakúpiť na webových stránkach dopravcu www.regiojet.sk a cez mobilnú aplikáciu. „Pre RegioJet a pre mňa osobne to je doslova srdečná záležitosť a kľúčový moment ďalšieho rozvoja našej siete žltých vlakov a autobusov,“ uviedol Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet. Žlté vlakové expresy premávajú z Kútov skoro ráno a poobede. Prvý spoj vychádza o 06:23, pričom do Břeclavi príde o 06:35, do Brna o 07:09, do Pardubíc o 08:48 a do Prahy o 09:42 h. Vlak okrem toho zastaví aj v Českej Třebovej a v Ústí nad Orlicí. „Pri zavádzaní tohto spoja sme brali do úvahy aj požiadavky obchodných cestujúcich. Našimi vlakmi ich tam dostaneme už pred 10. hodinou ráno, a tak im zostane dostatok času na vybavovanie. O tento ranný spoj taktiež očakávame vysoký záujem zo strany turistov smerujúcich do českej metropoly,” hovorí R. Jančura. Druhý vlak z Kútov vychádza o 16:18. Do Břeclavi príde o 16:33, do Brna o 17:09, do Pardubíc o 18:46 a do Prahy o 19:42. Zastavovať bude aj v Zaječí a v Kolíne. V opačnom smere z Prahy do Kútov potom ide o ranný spoj o 07:19. Cez Pardubice bude prechádzať o 08:18, cez Brno o 09:53 a do Kútov príde o 10:35. Druhý spoj z Prahy bude vychádzať o 15:19, o 16:13 z Pardubíc, o 17:53 z Brna a do Kútov príde večer o 18:35.

Nové služby pre cestujúcich

Na linku medzi Bratislavou, Kútmi, Brnom a Prahou prináša RegioJet celkom nové služby, ktoré už cestujúci poznajú z jeho ostatných liniek. Od stevardiek a stevardov si budú môcť zadarmo objednať taliansku kávu Illy v neobmedzenom množstve a ďalšie nápoje, rovnako cestujúcim rozdajú fľašku vody a noviny. Samozrejmosťou bude miestenka v cene lístka a pripojenie na internet. Ten používa až 5x výkonnejšiu technológiu, využívajúcu približne 20 dátových kariet, ktorá kombinuje príjem signálu od niekoľkých operátorov súčasne, vďaka čomu je zabezpečené pripojenie v najvyššej kvalite a stabilite.

Rovnako sú na túto trasu nasadené aj vozne Astra, ktoré majú v opierkach sedadiel zabudované tablety a cestujúcim ponúkajú možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, hrania hier či surfovania po internete. K obrazovkám si môžu cestujúci pripojiť slúchadlá, ktoré si zadarmo požičajú u stevardky. Vo vlakoch bude radený aj vozeň s priestrannou detskou herňou pre deti do 6 rokov s množstvom hračiek a malým kinom, kde sa premietajú obľúbené detské rozprávky ako napr. Krtko.

 

 

 

Čítajte ďalej
Tiež sa Vám môže páčiť…

Viac v téme Spravodajstvo

To Top