Connect with us

Záhorí.sk: Futbal: Jurania prehrali v Stražoch 12:0

Spravodajstvo

Okrem Rybiek favoriti nezaváhali, dokonca si výrazne vylepšovali skóre, najmä holíčska Iskra.

Tj Slavoj A – FK TJ Kúty 2:5, Foto: Facebook JR Photo’s albums

6.liga sk. A 21. kolo
Jablonica rozhodla v Rohove v poslednej minúte z pokutového kopu, i keď sa predtým domáhala uznania gólu. Na Cerovej sa nehralo, hráčov Mokrého Hája trápia zranenia i covid.

Oreské – Radošovce 4:0 (2:0), 40. A. Hrbatý, 45. L. Pavlačka, 46. B. Baláž, 48. E. Guoth, r. Knap, Dzindzík.

V zápase prišlo k zaujímavej situácii, keď sa v bráne obidvoch mužstiev postavili proti sebe otec (51) a syn (23) Bulkovci, čo bolo spestrením inak sotva priemerného zápasu. Hostia hneď z rozohrávky strelou Mindeka pod brvno vyskúšali pozornosť „starého pána“ v domácej bráne, ale ten sa nenechal zahanbiť. Do 5. min., kedy po dohode prepustil miesto v bráne Kotvanovi, bol ešte dva krát v akcii. Futbal sa však hral slabý s množstvom nepresností, najmä zo strany domácich. Našťastie mali skvelý záver prvého a začiatok druhého polčasu, kedy v priebehu 8 minút dali 4 góly. Vykúpil ich strieľaný center Hrbatého, ktorý aj za pomoci hosťujúcej obrany skončil za chrbtom bezmocného Bulku ml. Tesne pred prestávkou si Pavlačka poradil s ťažkou prihrávkou a z otočky dal na 2:0. Hneď po rozohraní 2. polčasu prihrávku striedajúceho Cintulu zužitkoval presnou hlavičkou Braňo Balaž na tretí gól a o ďalšie dve minúty Erik Guoth uzatváral skóre na konečných 4:0. Domáci sa až príliš upokojili, pokračovali v nepresvedčivom výkone z 1. polčasu a tak sa skóre už nemenilo.

Dubovce – Rybky 2:1 (2:1), 22. F. Vanek, 31. O. Stúpal – 13. D. Patka, r. Hušek, Polakovič. ČK 0:1 (80. A. Beňo).

Dubovce majú v jarnej časti dobrú formu, čo predtým potvrdili remízou v Oreskom a teraz výhrou s lídrom súťaže. Rybky sa síce ujali vedenia v 13. min., kedy sa presadil ľavý obranca Dominik Patka, no domáci ešte v úvodnej polhodine dokázali skóre otočiť. Najskôr v 22. min. vyrovnal Fredy Vanek a v 31. min. poslal Dubovce do vedenia Ondro Stúpal – 2:1. Snaha hostí o vyrovnanie k úspechu neviedla, najmä keď sa nadychovali k záverečnému náporu a oslabila ich zbytočná ČK pre Adama Beňa.

Hlboké – Pop. Močidlany 5:0 (3:0), 11. R. Morávek, 17. M. Vrablic, 22. M. Pavlík, 75. M. Morávek, 89. J. Knotek, r. Jablonický, Babic.

Domáci si s posledným mužstvom tabuľky poradili vďaka silne desaťminútovke, kedy súperovu obranu prekonali hneď trikrát po góloch Romana Morávka, Mareka Vrablica (majstra sveta v stolnom hokeji) a Mira Pavlíka. Po prestávke sa k slovu dostali aj striedajúci hráči. Radosť bývalému funkcionárovi Emilovi Morávkovi urobil aj druhý vnuk Marek, ktorý v 75. min. zvýšil na 4:0 a minútu pred koncom sa presadil aj druhý striedajúci hráč Jakub Knotek – 5:0.

Rohov – Jablonica 1:2 (0:0), 61. P. Ivánek – 51. T. Slovík, 90. M. Galba (11), r. Vlk, Knap, Tubl.

Jabloničania prišli do Rohova hrať pekný futbal, keďže sa v tomto zápase prakticky o nič nehralo. Počas celého zápasu mali územnú prevahu, čo sa odzrkadlilo v strelení prvého gólu po kombinačnej akcii v 51. min. Dominikom Slovíkom – 0:1. Po desiatich minútach domáci Peter Ivánek prekvapil hosťujúceho brankára a s pomocou brvna vyrovnal na 1:1. Ku koncu zápasu sa hostia snažili zo všetkých síl strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im podarilo v poslednej minúte zápasu, keď Mário Galba premenil nariadený pokutový kop – 1:2. Víťazstvo hostí bolo zaslúžené.

Holíč – Sobotište 8:0 (3:0), 7. B. Masaryk, 16. P. Petrovič, 39. A. Žák, 55. M. Uher, 68., 73. T. Daniel, 85. M. Nesnadný, 87. J. Králiček, r. Blaha, Škrinár, Lapoš.

Jednoznačné víťazstvo domácich. Od začiatku zápasu to bola hra „mačky s myšou“ a góly v sieti Pullmanna pravidelne pribúdali. Želanie divákov o desiatku však hráči Iskry nevypočuli.

Cerová – Mokrý Háj 3:0 kont., hostia zápas vzdali pre veľkú maródku v mužstve i pre covid.

20.kolo: Rybky – Holíč 2:0 (1:0), K. Ravas, L. Petrúfka, Pop. Močidlany – Cerová 1:0 (0:0), F. Pekár, Rohov – Oreské 1:5 (0:3), E. Závodský – E. Guoth 3, L. Pavlačka, A. Hulka, Jablonica – Mokrý Háj 3:1 (1:0), P. Pitorak, V. Jánošík (11), M. Galba – M. Valúch, Sobotište – Hlboké 0:2 (0:0), T. Vach, M. Pavlík, Radošovce – Dubovce 0:1 (0:1), F. Vanek.

Dohrávka: 30.3. Jablonica – P. Močidľany.

6.liga sk. B 17. kolo
Víťazstvo domáceho Baníka Čáry s Lakšármi možno za prekvapenie považovať iba čo sa týka iba výšky skóre. Hostia prišli v zimnej prestávke o štyroch kvalitných hráčov a ďalší dvaja im chýbali pre zranenie. Najtesnejšie víťazstvá dosiahli Borský Mikuláš i Kopčany, čím definitívne potvrdili svoje miesto v hornej polovici tabuľky.

Baník Čáry – Lakš. N. Ves 5:1 (4:0), 10., 32. S. Polák, 13., 21. J. Kindernay, 49. O. Sekáč – 52. J. Štefanovský, r. Vlk, Lapoš.

Čáry cítia ešte svoju šancu na postup do hornej polovice tabuľky a tak nastúpili s vysokými ambíciami. Lepšie však začali Lakšáre, ktorým v úvodnej desaťminútovke patrila hra. Štefanovský však v šanci neuspel a Hílkovu hlavičku zastavila ľavá žrď Ozábalovej brány. Potom však prišla gólová smršť domáceho mužstva. V závere úvodnej polhodiny zápasu už svietil na tabuli stav 4:0. Strelu Šúrka brankár Mihál neudržal a Sebo Polák doťukával do prázdnej brány, v 13. min. predviedli domáci krásnu kombinačnú akciu skorú začal F. Kuník a spätnú prihrávku Kollára poslal nechytatelne do siete Jaro Kindernay – 2:0. Ten istý hráč pridal aj tretí gól a rovnako dvojgólový bol po úniku aj Polák – 4:0. Kanonáda potom ustala, až po prestávke striedajúci Ondrej Sekáč využil zaváhanie hosťujúceho stredu obrany a zvýšil na 5:0. Domáci poľavili v snahe a k slovu sa dostali aj hostia. Po ponechaní výhody pekne trafil Kubo Štefanovský na 5:1, Biksadský opečiatkoval brvno a neujala sa ani hlavička Cingela po rohu, ani jeho druhá príležitosť po zhluku pred bránou. Spoluhráči dali pekný darček kapitánovi Dušanovi Riškovi (39) k jeho narodeninám. Ich postupová šanca tak stále žije.

Slovan Šaštín – Bor. Mikuláš 1:2 (1:1), 15. M. Herda – 4. Ľ. Macek, 90. O. O. Abogan, r. Štora, Michalička.

Začiatok zápasu vyšiel „Búranom,“ ktorý sa už v 4. min. ujali vedenia gólom Ľuboša Macka. Slovan však pomerne rýchle odpovedal, v 15. min. kapitán Matúš Herda výstavnou trefou prekonal Cigánka v bráne hostí – 1:1. Vo vyrovnanom zápase mali o máličko viac z hry hostia a tiež aj viac šancí. Vedenie na stranu domácich mohol nakloniť v 85. min. opäť Herda, no z trestného kopu aj s pomocou teču trafil tyč. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš, keď v 90. min. po rohu sa k odrazenej lopte dostal Tosi Abogan a nechytateľne pod brvno rozhodol o víťazstve hostí – 1:2.

Kopčany – Štefanov 2:1 (2:1), 22. D. Mráz, 25. M. Vach – 12. M. Lukáč, r. Kahúň, Thao.

Dôležitý zápas pre Kopčany, bojujúce o prvú polovicu tabuľky. Nervozita im zväzovala nohy a tak vyprodukovali niekoľko chýb v obrane. Jednu z nich využil v 12. min. Mário Lukáč a hostia viedli – 0:1. O desať minút unikol po krídle Zabadal a po jeho prihrávke vyrovnal David Mráz na 1:1. O ďalšie 3 minúty už domáci viedli, keď z priameho kopu z pomerne veľkej diaľky trafil Maťo Vach – 2:1. O chvíľu mohol pridať ďalší gól Neúročný, no tesne minul bránu. Hostia sa však nevzdávali a ešte v prvom polčase mali niekoľko príležitostí, najmä po dlhých autoch. Po prestávke boli aktívnejší hostia, no ani jednu z dvoch príležitostí nevyužili. Tie mali však aj domáci, no keďže ich takisto nevyužili, museli sa o výsledok strachovať až do konca zápasu.

Mor. Sv. Ján – FK TJ Kúty 2:5 (0:3), 59. J. Kadera, 83. F. Chvál – 30., 45. T. Komorný, 40. J. Valachovič, 52. M. Šefčovič, 87. M. Pavlovič, Pavlík, Michalička, Štora, Tubl.

Aj Kúty hrajú o prvú päťku a tak prišli s jasným cieľom naplno bodovať. Už do polčasu dali tri góly, keď Dáriusa Bolfa v domácej bráne dvakrát prekonal Tomáš Komorný a jeden gól pridal Juro Valachovič. A keď v 52. min. zvýšil Marek Šefčovič na 0:4, trošku ubrali z plynu a dovolili súperovi skorigovať výsledok zápasu 2:4 gólmi Jána Kaderu a Filipa Chvála. Posledné slovo však mal striedajúci Mário Pavlovič, ktorý v samom závere uzatváral na konečných 2:5.

Sp. Stráže – Bor. Sv. Jur 12:0 (7:0), 6., 74. D. Fukna, 17., 24. M. Biksadský, 30., 32., 38., 62. R. Slovák, 45. L. Letko, 46. E. Pagáč, 47. A. Vrablic, 50. K. Krchňavý, r. Michalička, Štora, Tubl.

Jednoznačné víťazstvo favorita, ktorý si z brány Jakuba Hollého urobil doslova strelnicu. Čistým hetrikom sa v priebehu 8 minút blysol Robo Slovák, po prestávke sa medzi strelcov zapísal ešte raz.

Dohrávka: Sp. Stráže – Bor. Mikuláš 4:1 (2:1), R. Slovák 2, M. Biksadský, D. Strapko – D. Pálka.

ObFZ Senica MO 7. liga
Všetci traja kandidáti na postup hrali na ihriskách súperov a všetci traja vyhrali. Petrová Ves i Unín nemali žiadne problémy, najviac sa natrápili S. Humence, ktoré rozhodli o svojej výhre až v závere z pokutového kopu.

Kunov – Š. Humence 1:2 (1:0), 26. R. Burian – 63. R. Tóth, 80. P. Macek (11), r. Dzindzík st., Bednár.

Hostia boli futbalovejší a mali aj viac loptu pod svojou kontrolou, no v 25. min. po štandardke Belohlávka priťukol Vizváry loptu Radovi Burianovi a „rodený Humenčár“ poslal Kunov do vedenia 1:0. A mohlo byť pre hostí ešte horšie, no Fišerov center v čistej šanci Vanek hlavou neumiestnil. Po prestávke hostia zápas zaslúžene otočili, keď v 63. min. po akcii Forišku a presnom centri Cintulu vyrovnal Radek Tóth na 1:1. Vedenie domácim mohol vrátiť Luky Blanárik, no s jeho prudkou strelou si Rafaja poradil. Rozhodlo sa v 80. min., kedy Fajnor fauloval Cintulu a Peťo Macek z pokutového kopu dal na 1:2.

FC Sekule – Rovensko 5:1, Foto: Facebook JR Photo’s albums

Sekule – Rovensko 5:1 (4:0), 17., 23., 40. F. Volouch, 35., 63. Andrej Trajlínek – 55. S. Starych, r. Kahúň, Jablonický.

Sekule „vybavili“ svojho súpera už do prestávky najmä zásluhou hetriku Filipa Voloucha. Jedným gólom prispel aj kapitán mužstva Andrej Trajlínek. Ten pridal po prestávke ešte jeden presný zásah, chvíľu po tom, ako dal navrátilec z Oreského Silvo Starych čestný gól Rovenska.

Smrdáky – Hradište 2:6 (0:3), 80. J. Selecký, 82. M. Škoda – 18. 50., 82. B. Kolenyak, 34. M. Furko, 40., 89. M. Sadloň, r. Dzindzík, Daniš.

Súboj tabuľkových susedov vyznel prekvapujúco jednoznačne pre Hradište. Malo vo svojom strede trojgólového Bana Kolenyaka, ktorý bol rozhodujúcim hráčom zápasu. Domáci sa dostali do hry až za stavu 0:4, kedy už bolo neskoro na zvrat.

Letničie – Petr. Ves 1:5 (0:3), 81. S. Vanek – 3., 30. Martin Mihálik, 14., 84. R. Buček, 58. F. Lánik, r. Dzindzík, Daniš.

Jednoznačné víťazstvo lídra, ktorý o troch bodoch rozhodol tromi gólmi už v prvej polhodine zápasu. Po dvoch góloch dali Martin Mihálik a Ríšo Buček, jeden pridal Filip Lánik.

Trnovec – Unín 0:3 (0:2), 3. B. Perička, 44. D. Vach, 47. P. Klein, r. Polakovič, Babic.

Rýchly gól Beďa Peričku pridal na pohode mužstvu hostí, ktoré bolo futbalovejšie a gólom do šatne zvýšil Dávid Vach už na 0:3. Poistku v podobe tretieho gólu pridali hostia už v 47. min. zásluhou Pavla Kleina. Po ňom už domáci nemali nádej so zápasom niečo urobiť a Unín bez problémov doviedol zápas do konca.

Smolinské – Koválov 2:0 (2:0), 29. J. Goga, 45. M. Burian, r. Matúš, Thao.

Zásluhou dvoch gólov v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu Smolinské zdolalo svojho súpera a stále patrí do prvej polovice tabuľky. Skóre zápasu otváral po polhodine hry Jaro Goga a gólovú poistku pridal tesne pred odchodom do šatní Martin Burian – 2:0.

ObFZ Senica MO 8. liga
Dohrávka: Vrádište – Chvojnica 3:3 (3:3), 17. P. Tokoš, 22. M. Prokeš, 45. J. Giertl (11) – 12. J. Černek, 28. P. Vančík, 30. D. Šiška, r. Škrinár, Bednár. ČK 1:1 (71. J. Giertl – 45. A. Čmarada).

Doslova gólová prestrelka sa strhla v prvom polčase, kedy padlo až šesť gólov, po tri na každej strane. Bohužiaľ, všetky „patróny“ sa strelcom minuli a po prestávke už diváci góly nevideli.

Príspevok Futbal: Jurania prehrali v Stražoch 12:0 zobrazený najskôr Záhorí.sk – správy z vašej ulice.

Celý článok si prečítate na Záhorí.sk: Read More