Connect with us

Je Kunovská priehrada bezpečná?

TOP

Je Kunovská priehrada bezpečná?

Je Kunovská priehrada bezpečná?

SENICA (rz) – Kunovská priehrada sa koncom októbra pomaly opäť začala napĺňať vodou. Po dvojročnej prestávke by mala mať za sebou dôkladné revízie a nevyhnutné opravy. Obyvatelia Kunova ale neskrývajú obavy. Majú pocit, že suma dva milióny eur tu preinvestovaná nebola.

Pripomienky občanov motivovali poslankyňu  senického MsZ  Ľubicu Krištofovú k zrealizovaniu poslaneckého prieskumu na vodnej nádrži. V piatok 17. novembra zobrala fotoaparát a išla sa na vlastné oči presvedčiť, ako to s priehradou vyzerá. Spokojná nebola. „Panely na hrádzi mali byť vymenené, pretože boli popraskané. Ich výmenu deklarovali vodohospodári aj na tlačovej konferencii v júni tohto roka, oprava hrádze bola jedným z dôvodom vypustenia priehrady. Aký je dnešný stav, môže posúdiť každý sám,“ uviedla na sociálnej sieti.

Jej fotografie skutočne zachytávajú popraskané a rozbité panely hrádze, ktoré zrejme žiadnou opravou neprešli. Ľ. Krištofová na zistené skutočnosti upozornila aj na novembrovom zasadnutí MsZ.  „Obyvatelia Kunova sú trochu znepokojení. Priehrada síce bola daná do prevádzky, no vzhľadom na to, akým rýchlym tempom sa pár dní pred kolaudáciou opravovala hrádza, si kladú otázku, či je opravená kvalitne. Majú obavy, či v budúcnosti nemôže prísť k jej pretrhnutiu,“ uviedla v rámci interpelácií.

Primátor Branislav Grimm prisľúbil, že táto pripomienka bude aj so žiadosťou o vyjadrenie zaslaná Slovenskému vodohospodárskemu podniku, ktorý bol investorom stavby.

Foto: Ľ. Krištofová

Viac v téme TOP

To Top